תביעת הוצאת דיבה – מה צריך להוכיח

תביעת הוצאת דיבה

הוצאת דיבה איננה עניין נדיר, וודאי בישראל. מידי שנה מוגשות תביעות רבות לבית המשפט, ובכל מקרה, אי אפשר להתמודד עם הדבר לבד, יש בהקדם לפנות לעו"ד שהוכיח הישגים רבים בבית המשפט.

חופש הביטוי הוא חלק מהדמוקרטיה

ישראל כמדינה דמוקרטית מאפשרת חופש ביטוי, גם אם העניין מעורר פרובוקציה, שכן לא כולם מסכימים אחד עם השני. ומה באשר לתביעת הוצאת דיבה? בתי המשפט מתייחסים לעבירה זו במלוא הרצינות, לעיתים הוצאת דיבתו רעה של אדם כלשהו עלולה לפגוע בו כמעט בצורה בלתי הפיכה. מכאן, החוק הישראלי אוסר לשון הרע ואין הוא סלחני כלפי פגיעה בשמו ובכבודו של אדם.

כיצד ניתן לדעת שבית המשפט אכן יזהה תביעת דיבה?

רק לאחר שביססתם את התביעה ובסיוע של עו"ד, יש להוכיח כמה וכמה דברים, למשל – כיצד הציבור מפרש את הוצאת הדיבה, האם הוא מגלה עניין, גם במקרים בהם עיתונאי למשל, כתב מאמר דעה. ייתכן כי מדובר בעובדה שלא ניתן לערער עליה, מכיוון שזוהי האמת לאמיתה.

הוכחת נזק

על התובע להוכיח כי אכן נגרם לו נזק בגין הוצאת דיבה, עד כמה הוא קריטי, ורק עו"ד המתמחה בתחום זה, בעל ניסיון עשיר, יוכל לומר לכם האם באמת קיימת עילה להגיש תביעת לשון הרע או תביעת דיבה. כמו כן יש להתייחס לנסיבות הפרסום וכיצד מגיב לכך מי שפרסם את הידיעה.

פנו בהקדם לעו"ד!

הנושא של הגשת תביעות דיבה ותביעות לשון הרע, הינו מורכב למדיי גם עבור השופטים, וזוהי הסיבה שיהיה עליכם לפנות אל משרד עורך דין לשון הרע מוביל, הבקיא בכלל החוקים הרלוונטיים לתחום זה, בראש ובראשונה בכדי לקבל ייעוץ מקצועי. עליו לגלות יושרה, שקיפות, ולגרום לכם להבין שיש על מי לסמוך.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מה זה ECOMMERCE

מה זה ECOMMERCE?

המונח Ecommerce באנגלית הוא למעשה מסחר אלקטרוני בעברית. הוא מתאר את כל מה שקשור למעשה במסחר הפועל דרך האינטרנט והמחשב ולא דרך מכירות פרונטליות. כאמור

קרא עוד>>