מה זה בודק תוכנה? איך נראה יום עבודה בתחום ה-QA?

1511879-min

במחשבים של כולנו פועלות תוכנות רבות וחדשניות, חלקן קיימות ומקצתן חדשות. בודקי התוכנה אחראים על כך שהתוכנה תפעל ללא תקלות ולשביעות רצונם של המשתמשים.

בדיקת תוכנה

בודקי התוכנה בוחנים תוכנות חדשות ובוחנים אם קיימים באגים או תקלות כלשהן. אם נמצאו כאלו, הם בוחנים דרכים שונות כדי לתקן זאת. המטרה היא שאדם שמפעיל את התוכנה אמור ליהנות מהשימוש בה אם הכול יזרום באופן קולח.

כל עיכוב ולו של שניות בודדות עלול לעכב את הלקוח ובמקרים רבים הוא מאבד את הסבלנות ונוטש את השימוש בתוכנה הספציפית. כדי למנוע זאת בודקי התוכנה משפרים כל הזמן את ההתנהלות של כל אחת מהתוכנות, מוודאים שהפעילות המהירה של התוכנה תואמת את צרכי הלקוחות.

במהלך הבדיקה ולאחר תיקון התקלות, בודקי התוכנה מבצעים בדיקות ממוקדות וגם בדיקות רחבות היקף כמו הרצה אוטומטית של התוכנות, כדי לראות אם במהלך ההפעלה יוצרו כשלים או בעיות.

אוטומציה של תהליכים

בקדמה הטכנולוגית, רבים מבין פעולות הבדיקה נעשות בדרך מקסימלית של אוטומציה ובתהליכי פיתוח מהירים, כדי להאיץ את קצב הפעלת התוכנה על ידי אפיון מדויק וניתוח תהליכים שונים כדי לבדוק את התאמת התוכנה לצרכים העסקיים בהתאם לתחום שבו היא עוסקת.

תהליכי הבדיקה השונים נעשים באופן ידני ובאופן ממוחשב באמצעות שימוש בשפת תכנות כמו HTML וגם JAVA בתום הבדיקות מבצעים הרצה של כל הנתונים ואימות כל הצרכים שביקש הלקוח בתחילת הדרך, כדי שהמשתמשים יהיו מרוצים וייהנו מהתוכנה באופן תדיר.

לאורכו של היום, בודקי התוכנה מריצים את התוכנות השונות כיוון שיש להם חלק חשוב בבניית המוניטין המקצועי של הלקוח ולכן מעניקים חשיבות רבה להגעה ליעד.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מומחה קידום אתרים בגוגל

מומחה קידום אתרים בגוגל

אם יש לכם אתם בבעלותכם ואתם רוצים להגיע לקהל יעד מאוד מסוים, נראה שתצטרכו לצאת למסע מאתגר ומעניין ברחבי הרשת. קידום אתרים בגוגל הוא לא

קרא עוד>>
מורים פרטיים אונליין

איך לומדים סינית אונליין?

קיימות המון שיטות לעבור לימודי סינית. מן ההיבט הראשון, אפשר להשתדל ללמוד באופן עצמוני, תוך כדי עשיית שימוש בכל מיני משאבים, למשל בעזרת מורים פרטיים

קרא עוד>>