איך מתמודדים עם הסכנות האורבות ברחבי האינטרנט?

סכנות באינטרנט

למרות שנדמה שהאינטרנט קיים פה מאז ומתמיד, האינטרנט הפך לכלי משמעותי עבור כלל העולם רק בעשרים השנים האחרונות. מיותר לציין שבזמן הזה גדלו פה דורות חדשים הישר אל תוך עולם הטכנולוגיה והאינטרנט המתקדם. וכשהאינטרנט מאפשר כל כך הרבה ובלי מאמץ, אולי כדאי להכיר את הסכנות האורבות בו וללמוד כיצד להתגונן מפניהן, קראו בהרחבה.

מהן הסכנות האורבות ברחבי האינטרנט ואיך ניתן להתגונן מפניהן?

עבריינות ברשת

עברייני רשת הם אותם עבריינים וירטואליים ששותלים וירוסים במחשבים של אזרחים תמימים. הם פורצים למחשבים בכדי לגנוב מידע ולסחוט עבורו ועוד מגוון עבירות רשת המוכרות כלא חוקיות.

ההתמודדות עם עברייני רשת כאלה היא בעיקר על ידי הגנה שלכם על המחשב עם חומת אש ולהימנע מלפתוח הודעות או קישורים מאנשים שאתם לא מכירים. בכל מקרה כזה ניתן לפנות לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה על כך.

בריונות ברשת

אף אחד לא אוהב בריונים ובריוני רשת הם הגרועים ביותר שבחבורה. לא רק שהם מוצאים לנכון להיות בריונים על אחרים, הם גם עושים את זה מאחורי מסך, איפה שלא יכולים להחזיר להם או לדרוש שיתנצלו. 

הפעולות שאתם יכולים לעשות יהיה לחסום אותם, כך לא יוכלו להגיב לכם. באם זה לא מספיק תוכלו להתחיל לתעד את הבריונות ולהגיש תלונה במשטרה. 

גניבת מידע אישי

אין דבר יותר חשוב מהפרטיות של האדם. וכאשר פורצים את הגבול הזה, זוהי עבירה חמורה על החוק. עברייני רשת רבים עוסקים בגניבת מידע אישי מאנשים חפים מפשע, מעשה שהוא פלילי לכל דבר ולמעשה יכולים להתחזות להם או לגנוב מהם מידע או כסף. 

אם אתם חושבים שבוצעה נגדכם גניבת מידע אישי מהמחשב שלכם, גשו לתחנת המשטרה והגישו על כך תלונה. למידע נוסף וייעוץ מקצועי בקרו באתר https://www.vipmarketing.co.il/!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך