שרת בארץ או שרת בחו"ל: מה עדיף?

שרת ישראלי

הקמת אתר אינטרנט כרוכה בלא מעט שירותים, כשבין היתר, יש לבחור שרת אחסון, ולו כדי שהאתר יוכל לעלות לאוויר. רבים מבקשים לחסוך בעלויות ולאחסן את האתר בשרת שממוקם בחו"ל, ואילו יש לא מעט בעלי אתרים שדווקא בוחרים בשרת ישראלי. מה עדיף? ריכזנו בעבורכם את המידע הנחוץ.

יש חשיבות למיקום הגיאוגרפי

ראשית נציין כי בבחירת שרת אחסון, יש להתחשב במיקומו הגיאוגרפי, ולו כי למיקום השרת יש השפעה על נתוני האתר. לכן, אם האתר שלכם פונה לקהל ישראלי, טוב לדעת כי שרת ישראלי עדיף במצב כזה, ולו בשל כמה יתרונות בולטים ומשמעותיים:

  • מהירות האתר – אם קהל היעד של האתר הוא ישראלי, שרת הממוקם בישראל יעניק מהירות גלישה ניכרת יותר, בשונה משרת שממוקם בחו"ל.
  • שירות לקוחות בעברית – יש לא מעט בעלי אתרים שמתחזקים את האתר בעצמם, מבלי להיעזר במתכנת או בעלי מקצוע, ועל כן יש חשיבות לכך ששירות הלקוחות של חברת האחסון יהיה בעברית. נוסף לכך, התמיכה תהא זמינה בעבורכם בשעות עבודה לפי שעטן ישראל, וזה בהחלט יתרון משמעותי.
  • קידום אתרים אורגני – כשהאתר מהיר יותר ונגיש לקהל היעד שלו, הוא מקבל העדפה במנוע החיפוש, מה שעשוי לסייע לקידומו האורגני.

יתרונות מול חסרונות

כמו לכל דבר, גם בבחירת מיקומו של שרת האחסון של יתרונות וחסרונות, ולכן מוטב לערוך רשימה אישית, בה תציינו את כל היתרונות והחסרונות של שירותי האחסון ביחס לאתר האישי שלכם, ולו כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת. כדאי לקחת בחשבון את מלוא הפרמטרים השונים, לרבות עלויות, שירות לקוחות ותנאי ההסכם ביניכם לבין חברת האחסון.

ערכו מחקר

כיום יש כמה וכמה סוגים של שרתי אחסון, כמו שרת שיתופי, שרתי VPS, שרתים פיזיים וכו', כשכל אחד מהם בעל מאפיינים שונים. כדאי לבצע מחקר קטן על מנת להבין מהו השרת האידיאלי ביותר בעבור האתר שלכם, כשבין היתר יש להתחשב בנפח האחסון שלו אתם זקוקים.

לסיכום, חשוב לבצע בחירה מושכלת של מיקומו הגיאוגרפי של שרת האחסון, כשהעדיפות היא לבחור בשרת ישראלי (בתנאי שהאתר שלכם ממוקם בישראל ופונה לקהל הישראלי). בהצלחה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

השלבים בשחזור דיסק קשיח

בעת שחזור מידע הקיים על הדיסק הקשיח יש לבצע כמה פעולות כדי להקיף את הבעיה ולמצוא את הדרכים הנכונות כדי לפתור אותה. כשלים אלקטרוניים אם

קרא עוד>>