שיטות לניהול משאבי אנוש

2007216-min

בניהול משאבי אנוש, ולמעשה בניהול של כלל מערכות המידע בארגונים בינוניים וגדולים, קיימות שתי גישות נפוצות: הגישה הקלאסית וגישת ה-ERP.

אם בעבר הגישה הקלאסית שימשה את רוב רובם של האירגונים, כיום צובר הERP תאוצה, וארגונים רבים מתקדמים לכיוון של הטמעת מערכת ERP. מה הם ההדלים בין הגישות?

הגישה הקלאסית

בעבר, היה צורך באחזקה של מספר מערכות כדי לנהל את הארגון, מערכת אחת לניהול משאבי אנוש, מערכת נוספת לניהול לקוחות, עוד מערכת לניהול מלאי ואחת נוספת לניהול רכש, ועוד כמה מערכות שתפקידן לסנכרן בין כל מערכות האם.

גישת הERP

כיום נכנסה לשוק גישת הERP – שהיא למעשה מערכת לתכנון משאבי ארגון (באנגלית: Enterprise Resource Planning System)

מערכת ERP משמשת לעיבוד נתונים מנהלי, והיא מטפלת בכל הצרכים שנוגעים לעיבוד נתונים בארגון, בין היתר היא עוסקת במשאבי אנוש, כספים, שיווק, לוגיסטיקה, תפעול וכדומה. 

ה ERP שונה מהעבודה בגישה הקלאסית בכך שהיא בעצם מגבשת את כל מערכות המידע הקיימות בארגון לכדי מערכת אחת, באופן שמאפשר שימוש במידע המשותף בצטרה אינטגרטיבית ובעלת ממשק אחיד.

מהי מערכת ה ERP הכי טובה?

רוצים לדעת מהי מערכת הERP הטובה ביותר? שאלה זו אינה שאלה נכונה, מכיון ש"טוב" זה עניין יחסי, השאלה הנכונה היא מהי מערכת הERP הכי טובה בשבילי – בשביל הארגון הספציפי בו מעוניינים להטמיע מערכת ERP.

כדי לדעת מהי המערכת המתאימה לארגון – יש לערוך בדיקה מקיפה בין המערכות השונות שקיימות בשוק, על פי הקריטריונים שמתאימים לארגון המדובר.

באילו קריטריונים ניתן לבחון את המערכות?

בבואכם לבחון ולהשוות בין מערכות ERP על מנת לאתר את המערכת המתאימה לארגון שלכם, תוכלו לבדוק את הפרמטרים הבאים:

  • תמיכה בינלאומית: אם לארגון שלכם יש זרועות במדינות חוץ – פרמטר זה הינו חשוב עבורו – חשוב שהמערכת תתמוך בשפות, רגולציות, כספים ודיווח רשויות. ואם הארגון מתמקד אך ורק בפעילות בארץ? קריטוריון זה לא רלוונטי.
  • ייצור: האם מדובר בחברה שמפעילה תהליכים של ייצור מורכב?

שירות ואחזקה: מה רמת השירות או האחזקה שהארגון מספק.

לעוד מידע אודות מערכות שונות לניהול יעיל ונכון של העסק אתם מוזמנים להכנס לאתר הבית של חברת רוטליין – https://www.rotlein.co.il/.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך